29 września uczniowie klasy 3 TH5 należący do Szkolnego Klubu Handlowca przygotowali z okazji Światowego Dnia Oszczędzania obchodzonego 31 października gazetki informacyjne na temat oszczędzania, ukazując nie tylko wartość pieniądza, ale także jego piękno w postaci najpiękniejszych monet i banknotów powstałych na całym świecie.
Elementem edukacyjnym gazetki jest wyjątkowy kalendarz wydany przez Polish&Slavic Federal Credit Union pt. „Banknoty niepodległej Polski 2021” w którym można obejrzeć ewolucję polskich banknotów i przeczytać ich historię. Jest to wyjątkowa okazja do odkrycia kawałka polskiej historii związanej z pieniądzem oraz uświadomienia sobie wagi właściwego nim gospodarowania.
Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka w Stanach Zjednoczonych. Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.
Nauczycielki Monika Reichert i Natalia Paszek przeprowadziły również w tym dniu prelekcje na temat oszczędzania i jego aspektów w wymiarze ekonomicznym i społecznym. Ponadto pani Reichert przypomniała o konkursie organizowanym przez ZUS pod hasłem „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie seniorów w pomysłowy sposób do założenia takiego konta i korzystania z niego.
Międzypokoleniowa współpraca pozwoli na wzrost świadomości tego, że korzystanie z internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne. Dzięki temu seniorzy będą mogli dokonywać zakupów przez internet, opłacać rachunki bez wychodzenia z domu, czy załatwiać sprawy urzędowe on-line. Konto w banku to również ich i nasze bezpieczeństwo finansowe.